NeraRES 20220911 č.539

Tak zase po roce. Jelenice, 7:30. Stan, stoly, sesle. PC, printer, počítač času. Ochotní členové klubu a naši kamarádi na místě připraveni pomoci. Hodně si vážíme jejich ochoty! Není to legrace časoměřit celý den. Díky kluci! Vytýčit startoviště, natáhnout praky. Registrace, přijeli všichni!  Hromada velmi kvalitních závodníků ve startovní listině! Junior Honza Řáda si vymknul kotník = zůstal doma. Losujeme + upravujeme =  v každém kole 2 speciální juniorské rundy. Milošův Minaříkův nápad. Nástup. Poletíme 5 kol na 6 startovištích. Finále ne, místo něj kolo navíc. Všichni si víc zalétají. Neodjedou předčasně domů. Finále kromě zábavy pro horních 6 nepřináší nic. Vítěz nemusí být vítězem. Je to o štěstí. Přináší zmatek při posezónním studiu žebříčku.
Startujeme v cca 9:25. 1. kolo = pohodové počasí, 2. kolo = ještě  to jde, 11:20 přestávka na stravu, 3., 4. a 5. kolo dost větrno. Dochází na vkládání zátěže, dochází na couvání. Celou dobu západní vítr téměř beze změny směru. V 5.kole poryv, bum a ocelový stojan s hodinami na zemi. Resuscitace – bohužel odpadly dvě řady ledek ze dvou číslic. Nehodný větře! Ještě předtím v 5.kole po 1,5 minutě letu mi vysílač zahlásil „ztráta telemetrie“ a model si odletěl dle vlastního uvážení. Od té doby neřídím. Starmade MK2 ve výšce 90 metrů unáší vítr. Problém je na palubě v těch 90 metrech. Model je ve chvilce hrozně daleko. Rezignuji. Radek Bačina.: „Běžím pro něj!“ Já: „Kašli na to Radku, to je zbytečný, to nenajdeš!“  I Štěpán Bačina vyráží hledat. Bojím se, že jej ve vysokém porostu nenajdeme. Myslím Štěpánka. Pavel Bačina startuje auto a jede za Radkem. Za chvilku volá: „Asi jsme ho našli (model), Radek na mne mává.“ Já: “Pavle, Štěpánek je někde na cestě.“ Pavel:“ Aha, zkusíme ho najít.“ Štěpa se naštěstí po cca 15 minutách vrací zcela samostatně. Volám to Pavlovi a ten odpovídá: „ Počkejte na nás, za 5 minut jsme zpět.“  A opravdu jsou a Radek opravdu našel můj model jako divně zbarvenou tečku někde v poli za vsí. Nevím jak poděkovat za takovou obětavost. Model je netknutý. Ihned začíná práci vyšetřovací komise ve složení Vašek Dvořák a Petr Břinčil. „ A jestli máš vybitou baterku, tak Tě zabiju a Petr vykope hrob .“ říká Vašek. Bojím se. Baterka je ale O.K. Problém odhalen vzápětí. Konektor na magnetickém spínači. Téměř dva roky bez problému. Zvenčí nic nezjistím, doma jej rozeberu. V 15:10 máme odlétáno. Dobrý čas. Zásluha ředitele soutěže Jirky Hvězdy, který neúnavně hlásil přípravy pro soutěžící a zkracoval zbytečné prostoje v programu a také IT experta Vojty Buška, který měl na starosti SORG. 15:15 slavnostní ceremoniál, udílení diplomů a cen. Martinův Chytilův Ondra v sobotu vyhrál ve Strakonicich, v neděli vyhrál v Neratovicích = vydařený víkend. Mezi juniory 2. Radek Bačina a 3. Martin Vencel. V seniorech se vítězství dočkal Karel Vencel, 2. skončil Petr Břinčil a 3. „Karel G. českého RESu“ Ivo Kulich. Více v připojené výsledkové listině. Ceny pro vítěze věnovaly firmy Pelikan Daniel a Star Pila. Děkujeme!

Co se nepovedlo:
Kůly s háky na zavěšení padáčků jsme měli přiliš blízko startovní čáře.
Před vyhlášením výsledků jsme nedali prostor závodníkům ke kontrole a případné reklamaci zapsaných výkonů. Na to jsem si nějak nevzpomněl a jelikož se neletělo finále, chtěl jsem udržet napětí pro vyhlašování vítězů.
Odflákl jsem focení a natáčení. Spoléhám na kolekci od Bačinů. Spoléhal jsem, že mi najdou a dovezou ztracený model. Kruci, nemohu se spolehnout sám na sebe.

Co nelze ovlivnit:
Jelenické letiště vyhovuje pro F3L jentaktak. Bohužel na východní stranu, kde probíhá nikam nevedoucí polní cesta,  vysázela obec stromky. Při západním směru větru, jako byl právě v neděli, je přistání  problematické a není to nic pro začátečníky.      

Co se povedlo:
Mezi závodníky stále přetrvává velká ochota pomáhat si. Proto bylo málo zámotků a vlasec jsme opravovali 3x.
Pan podnikatel s občerstvením opravdu přijel 😊, ale…škoda, že nezůstal déle…

Výsledková listina