Roušky, ruce, rozestupy, RESy.

Motto v nadpisu nebylo z hlavy pořadatelů soutěže Letní NeraRES, jeho autorem je Miloš Minařík. Po pohodové soutěži v Havlíčkově Brodě byla v sobotu 19.9.2020 řada na RC Modelklubu Neratovice aby předvedl svůj pořadatelský um. Tentokrát jsme se museli spokojit s výrazně menším pořadatelským sborem a ještě jsme museli požádat Jirku „Vorla“ z mělnického klubu o pomoc. Takže suma sumárum – 4 časoměřiči, ředitel soutěže a hlavní rozhodčí(já), který vykonával i funkci IT sorg- experta. K tomu jsme do soutěže poslali i dva soutěžící. Přihlášky na Stoupáku na naši soutěž se otevřely v půlce týdne a během dopoledne byla startovní listina, omezená na 30 účastníků, zaplněna. Pak začala trošku řídnout hlavně zásluhou juniorů z Heřmanova Městce. 2x COVID karanténa kvůli sportovnímu oddílu, 1x odjezd na pohotovost díky spolknutí magnetu :-). Vše snad dobře dopadlo.
V sobotu ráno jsme se sešli na letišti, vše pečlivě rozměřili, ponatahovali, mincířem změřili tahy praků. Vše šlo v pohodě až na nějaké „drobnosti“, jako že jsem zapomněl kotvící kolíky k prakům doma. Naštěstí jsme měli náhradní s sebou…V půl devaté rozjelo činnost i výpočetní středisko a v devět hodin deset minut jsme rozdali soutěžícím obligátní startovní lístky a šlo se soutěžit.

Počasí nám přálo převelice. Vítr foukal od východu, zhruba 2 m/s, slunečno. Gumicuky jsme po celou dobu soutěže nemuseli přemisťovat. Navýsost důležité funkce moderátora se prostřednictvím megafonu ujal Jirka Hvězda, který svým „jemným taktem“ zval soutěžící na start, vyhlašoval přípravu a glosoval dění na ploše. Vše klapalo jako na drátkách a kolem čtvrt na čtyři proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a rozdání poměrně hodnotných cen. Vítězové vypadali dost spokojeni a podle následných ohlasů byli někteří i značně překvapeni. Speciální cenu – stavebnici modelu RES od sponzora Star models a potlesk všech přítomných navrch – si vysloužila juniorka Maruška Bačinová. Pořadatelský program SORG byl tentokrát velkým a spolehlivým pomocníkem. Elegantně vyřešil i přidání opravné skupiny, soutěžící vzali za vděk na místě vytištěnými výsledkovými listinami. Protesty žádné, nálada mezi soutěžícími vynikající, káva a buchta, upečená „paní ředitelovou“ byla k dispozici zdarma stejně jako obrovská zásoba bonbonů, kterou dovezli kluci Vencelovi pro děti. Mno…v průběhu dne se ukázalo, že věk některých dětí začal výrazně přesahovat věkovou hranici osmnáct let :-). Velké poděkování patří Veronice Bačinové za nádherné fotografie, které pořídila v průběhu soutěže a můžete si je prohlédnout v odkazu pod článkem. Když jsme se po skončení soutěže vraceli domů, měli jsme opravdu dobrý pocit. Kéž by se to tahle povedlo vždy!

Letní NeraRES 19.9.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *